Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

W momencie gdy znasz z wyprzedzeniem dzień sesji zdjęciowej, to będziesz mieć czas na odpowiednie przygotowanie się do sesji. Polecam poćwiczyć w domu różne pozy przed lustrem. Zobaczysz które pozy i miny szczególnie Ci odpowiadają oraz nabierzesz większego kurażu.

Radzę najpierw oglądnąć jakieś filmiki odnośnie pozowania, czy też najnormalniej w świecie kulisy profesjonalnej sesji zdjęciowej, podczas której jest fotografowana doświadczona modelka. Tu możecie wykorzystać youtube. Niezwykle istotne jest również przygotowanie ciała! Kilka dni przed sesją fotograficzną porządnie się wysypiaj.

Jak wypaść doskonale na fotografiach? To wcale nie jest skomplikowane. Kluczem do sukcesu może w tym wypadku być Twój odpowiedniejszy profil. Jeżeli nie wiesz, który twój profil wypada najkorzystniej, poproś koleżankę żeby zrobił Ci parę zdjęć i oszacuj na jakich zdjęciach wypadasz najlepiej. To może być szczególnie praktyczne w trakcie późniejszego pozowania w sytuacji sesji fotograficznej.

Zastanawiasz się nad sesją ciążową? Poznaj opinie, sprawdź portfolio i zarezerwuj termin.

Należałoby także mieć na uwadze to, co źle wychodzi na zdjęciach. W głównej mierze mam tu na myśli nieodpowiednią postawę ciała, czyli garbienie się. Plecy powinny być proste, natomiast głowa delikatnie skierowana ku górze. Tym sposobem lepiej wyjdziemy na zdjęciach.

Musicie zdawać sobie sprawę z pewnej kwestii. Otóż obiektyw pożera ogrom światła, ukazując tym samym różne wady skóry. Niestety codzienny makijaż nie pomoże nam. Do sesji fotograficznej konieczne jest stworzenie makeupu fotograficznego, tym samym lepiej skorzystać z usług wizażystki. Dopełnieniem ładnego wyglądu będzie stylowa fryzura dopasowana do Twojej urody. Warto podkreślić, że stylizacja ubioru będzie mieć istotne znaczenie. Za każdym razem doradzam swoim klientom zawodową stylistkę. Jeśli zupełnie nie myślałaś o pewnych fasonach, w tym przypadku takowa stylistka może Cię do tego nakłoni. Czujesz się przywiązana do swoich dotychczasowych ubrań? Nic nie przeszkadza w tym, aby choć raz w życiu spróbować czegoś zupełnie innego. Nie musisz oczywiście od razu diametralnie zmienić swoją garderobę, lecz kilka nowych ubrań może orzeźwić Twój image.

Czy może zostać zrealizowana sesja bez stylistki? W tym wypadku profesjonalny fotograf powinien podpowiedzieć co najlepiej wychodzi na fotografiach. Nie wolno jednak tego uważać za coś najważniejszego, wówczas będziesz musiała zdać się na swoją intuicję.

Sprawdź aktualną ofertę na kursy i szkolenia z wizażu: http://nauka.xprojekt.co.pl.

Przechodząc do meritum jeszcze jedna wskazówka. Podczas sesji zdjęciowej bądź po prostu sobą, wówczas wyjdziesz naturalnie na fotografiach, co zwykle jest bardzo fajne. Dużo osób stara się naśladować kogoś innego, co najzwyczajniej widać na fotografiach, niestety w większości sytuacjach nie wygląda to korzystnie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s